Yapay Zeka
Yapay zeka teknolojisi iş ve günlük hayatımızı hızla dönüştürüyor. En iyi yapay zeka araçları, prompt yazım teknikleri, üretken AI (generative AI) dünyasındaki son güncellemeler ve pratik kullanım rehberleri ile geleceğin teknolojisini bugünden yakalayın.
Google Lyria 3.5 Tanıtıldı: Yapay Zeka ile Müzik Üretiminde Yeni Dönem
Google, 29 Temmuz 2026 itibarıyla yapay zeka destekli müzik üretim modeli Lyria'nın en yeni sürümü Lyria 3.5'i kullanıma sundu. Şirket, Gemini 3.6 Flash ve türevlerinin yayınlandığı yoğun…
Google’dan Vids Güncellemesi: Gemini Omni Destekli Avatar Dönemi Başladı
Google Vids, Gemini Omni desteğiyle sadece bir selfie ve ses kaydı kullanarak kendi dijital avatarınızı…
İngiltere’de 3D Robotik Cerrahi Yaygınlaşıyor: Ameliyatlarda Yeni Standart
İngiltere'de aktif olarak kullanılmaya başlanan 3D görüşlü Da Vinci Xi robotik cerrahi sistemi, kanser ameliyatlarında…
Yapay Zeka, Meme Kanseri Tümörlerinin Yayılma Hızını Önceden Hesaplamayı Başardı
İngiliz bilim insanları, meme kanseri hücrelerindeki mikroskobik anomalileri yapay zeka ile analiz ederek tümörlerin yayılma…
Google Gemini, Pelé’nin 1959’da Hiç Kaydedilmeyen Efsanevi Golünü Yapay Zeka ile Yeniden Yarattı
Google Gemini Omni ve Veo yapay zeka modelleri, Pelé'nin 1959'da attığı ancak kameraya alınmayan tarihi…
Yapay Zeka Son İçerikler
Nobel Ödüllü Fizikçi, 10 Yıllık Matematik Gizemini Claude AI ile Çözdü
Nobel ödüllü fizikçi Giorgio Parisi, fizikte 10 yıldır çözülemeyen "jamming" (a+b=1) matematik…
Google’dan Vids Güncellemesi: Gemini Omni Destekli Avatar Dönemi Başladı
Google Vids, Gemini Omni desteğiyle sadece bir selfie ve ses kaydı kullanarak…
Yapay Zeka ve Beyin İmplantı ile Felç Tedavisinde Tarihi Başarı: Dokunma Hissi Geri Döndü
Yapay zeka destekli beyin implantı (çifte sinirsel bypass) sayesinde felçli bir hasta…
Japonya ve Nvidia’dan 140 Megavatlık Yapay Zeka Fabrikası: 27 Bin Rubin GPU ile Robotik Devrimi
SoftBank, Sony ve Honda'nın konsorsiyumu Noetra, Nvidia donanımlarıyla akıllı robotlar eğitmek için…
Yapay Zeka Müzik Platformu Suno’nun Sırrı Çözüldü: YouTube ve Deezer’dan Milyonlarca Şarkı Kopyalanmış
Yapay zeka müzik üreticisi Suno'nun, modellerini eğitmek için YouTube, Deezer ve Genius'tan…
Microsoft’un Karbon Hedefi Çöktü: Yapay Zeka Veri Merkezleri Emisyonları %25 Artırdı
Microsoft'un 2026 sürdürülebilirlik raporuna göre, hızla inşa edilen yapay zeka veri merkezleri…
Microsoft CEO’su Nadella’dan Şirketlere Kritik Yapay Zeka Uyarısı: “Verilerinizle Kendi Rakibinizi Yaratıyorsunuz”
Microsoft CEO'su Satya Nadella, OpenAI ve Anthropic gibi kapalı yapay zeka modellerini…
Büyük Dil Modelleri Terör Örgütlerinin Radarında: Yapay Zeka Silah Yapımında Nasıl Kullanılıyor?
ChatGPT, Gemini ve Claude gibi yapay zeka botlarının terör örgütleri tarafından saldırı…
Apple’dan OpenAI’a Ticari Sır Davası: Yapay Zeka Devine ‘Teknoloji Hırsızlığı’ Suçlaması
Apple, eski çalışanları aracılığıyla gizli donanım sırlarını çaldığı iddialarıyla OpenAI'a dava açtı.…